Suurenda tulu

Suurenda tulu mitte vähenda kulu

Kulude vähendamine

Küllaltki levinud küsimus on ,et kuidas leida raha investeerimiseks ? Loomulikult esimene mõistlik asi enne tulude suurendamist tasub üle  vaadata oma püsikulud ja ka analüüsida oma jooksvaid kulusid. 

Mulle isiklikult meeldivad exceli tabelid ning need annavad visualiseeriva pildi andmetest. Oma pere eelarve koostamiseks pane exceli tabelisse kõik oma tulud ja püsitulud ning sealt tuleb kohe välja palju on sul raha alles peale püsikulude mahaarvamist. See on osa mida enamus inimesi võtab tarbimisse ja sellega saadakse ajutine heaolu, kuid raha see tagasi ei too. Osa sellest rahast tuleks ikkagi investeerida. Investeerimise alustamisest rääkisin ühes eelnevas artiklis. 5 Soovitust investeerimisega alustamisest. Kui on soov ja ise ei oska/viitsi sellist exceli tabelit koostada siis kirjuta mulle e-mail ja saadan koopia vastusena tagasi.

 

Vaba raha kasutus

Enda jaoks peab kindlasti selgeks tegema ,et kui palju oled nõus raha investeerimiseks kõrvale panema iga kuu, et see su elukvaliteeti ei muuda. Samas tuleb vaadata jooksvaid kulusid ja tihti tuleb suur kokkuhoid halbade harjumuste loobumisest. Vaba raha võib alguses suunata niiöelda heameeleolu fondi milleks on säästukonto või muu pangakonto kus vaba raha hoida. Muidugi pikemas perspektiivis hakkab inflatsioon seda raha närima, aga mingi summa vaba raha võiks hädaolukordadeks olemas olla.

Kui heameeleolu fondi endapoolt määratud maht on täis mistahes see summa on siis edasi võiks suunata raha investeerimisse, et see hakkaks passiivset tulu tootma.

 

Tulude suurendamine

Hiljuti jäi kõrvu kellegi investori lause ,et investeerimise raha leidmiseks ära vähenda oma kulusid vaid pigem suurenda oma tulusid. Selle mõte on see ,et selliselt toimides ei muuda sa oma tarbimisvajadusi ning elukvaliteet jääb samaks. Kui investeerides elukvaliteet halveneb võib see mingiaeg viia selleni ,et inimene ei taha investeerimisega enam tegeleda, sest ta ei ole õnnelik ning ei pruugi enam investeerimise juurde naasta. Mingil määral on see mõte õige ,aga siiski usun ,et väike kriitiline pilk oma tarbimisharjumustele ja püsikulude analüüs,i tuleks kasuks.

Lihtne on öelda ,et suurenda tulusid. Selleks peab rohkem töötama ehk see tuleb oma vaba aja arvelt. Siinkohal ongi mõistlik igalühel hinnata ,et kui väärtuslik nende vaba aeg on. Kui investeerida rohkem aega lisaraha teenimiseks siis pikemas perspektiivis peaks ta ennast ära tasuma, sest hiljem hakkab raha sinueest tööle ning olukord muutub vastupidiseks ,et aina vahem peab aega raiskama sama raha teenimiseks. Investorid nimetavad seda liitintressi võluks, eeldusel ,et investeeringust saadud tulu reinvesteeritakse.

Kui põhitöökohal ei ole võimalik või ei taha rohkem töötada tehes ületunde siis on olemas erinevaid teisi võimalusi lisaraha teenimiseks. Üheks selliseks võimaluseks on loodud selline platvorm nagu GoWorkabit ehk tööampsude tegemine. 

Lühidalt kokkuvõtteks võib öelda ,et kui alguses rohkem tööd teha ja raha teenida siis on vähem aega ka seda kulutada ning  saadud rahaga targasti talitades hakkab raha mingiaeg sinu kasuks tööle. See tähendab ,et sul on passiivne sissetulek mis ei sõltu enam sinu panustatud ajast

Palun pane like ja jaga postitust !
RSS
Follow by Email