Millal on õige aeg investeerimisega alustamiseks ?
Paratamatult võib alustaval investoril tekkida küsimus ,et kas praeguses majandusolukorras on mõistlik investeerimisega algust teha. Kardetakse majanduslanguse ajal teha investeeringuid aktsiatesse ja oodatakse niiöelda paremat aega.
Olen kuulanud Youtube vahendusel erinevaid välismaa edukaid investoreid justkuikui ühes suust väitvat ,et tegelikult polegi kunagi halb aeg investeerimisega algust teha. Mida rohkem sa seda otsust edasi lükkad seda hiljem saavutad portfelli mis sulle passiivset tulu tekitab kas siis intresside või dividendide näol. Majanduslanguse ajal millal euribor on saavutanud kõrge taseme , on just hea aeg näiteks aktsiaid osta, sest aktsiate hinnad on langenud. Peab arvestama ,et need võivad veelgi langeda. Fakt on see ,et millalgi nad tõusevad jälle ning miks mitte odavalt aktsiaid kokku osta. Dividendi aktsiate volatiivsus peaks olema väiksem ning väljamakseid tehakse ka majanduslanguste ajal, et hoida investoreid.
Kindlasti tasub endal eeltöö ära teha milliseid aktsiad osta. Selleks tuleks vaadata aktsia dividenditootluse ajalugu ning kuidas on aktsia käitunud eelmise majanduslanguse ajal. Näiteks 1000 dollarine investeering Apple aktsiasse aastal 2018 ehk eelmise majanduselanguse ajal, oleks see investeering täna väärt 4500 dollarit. Selline hinnasimulatsioon on välja toodud Investopedia koduleheküljel kus ongi juttu investeerimise ja intressidetõusude omavahelisest seosest.
Samuti internetiavauste investorid julgustavad mitte karta kui seotatud aktsiate väärtus langeb, sest see on ainult ajutine nähtus ning sellel ajal saab aktsiad odavama hinnaga juurde osta. See viib aktsia soetushinna keskmist allapoole ning seda kiiremini jõuab see investeering jälle pluss poolele.
Investeering iseendasse
Seda ma võin kindlasti öelda ,et alati on õige aeg investeerida iseendasse ,et kas siis tervise, vaimu ja teadmiste parandamiseks pole paremat investeeringut kui inspireerivad raamatud mis räägivad kellegi eduloost. Kui esimene raamatusoovitus pealehel räägib puhtalt investeerimisest siis Raamatusoovitus nr.2 tuleb selliselt huvitava elulooga ultrainimiselt nagu David Goggings pealkirjaga “Can´t hurt me” . See on tohutu inspiratsiooni allikas ja julgustab end käsile võtta ja mitte leppida keskpärasusega. Pole ime ,et seda raamatud on müüdud üle 4 miljoni koopia.
For David Goggins, childhood was a nightmare — poverty, prejudice, and physical abuse colored his days and haunted his nights. But through self-discipline, mental toughness, and hard work, Goggins transformed himself from a depressed, overweight young man with no future into a U.S. Armed Forces icon and one of the world’s top endurance athletes. The only man in history to complete elite training as a Navy SEAL, Army Ranger, and Air Force Tactical Air Controller, he went on to set records in numerous endurance events, inspiring Outside magazine to name him “The Fittest (Real) Man in America.”
In Can’t Hurt Me, he shares his astonishing life story and reveals that most of us tap into only 40% of our capabilities. Goggins calls this The 40% Rule, and his story illuminates a path that anyone can follow to push past pain, demolish fear, and reach their full potential.